• A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • V
 • W
 • Z

  כתובת רכישת נתונים

  באופן עקרוני, מסחר בנתוני כתובות מותר רק בהסכמת הצדדים הנוגעים בדבר. עם זאת, יוצא מן הכלל חל על מה שנקרא רשימת נתונים. נתוני רשימה הם מידע על שמות מקצועיים, תעשייה ושמות עסקיים, שמות, תארים, תארים אקדמיים, כתובת ושנת לידה כמו גם מאפיין קבוצה שנקרא. מידע זה יכול להיאסף, להיות מעובד וגם מועבר (כלומר נמכר). במקרים אלה, סוחר נתוני הכתובת חייב להבטיח שהאנשים הנוגעים בדבר יכולים להשיג ידע על מקור המידע. אם נושא הנתונים מתנגד לאוסף, עיבוד ושידור של נתוני הרשימה שלו, התנגדות זו מחייבת לגופות אחראיות.


  הדפסת מאמר

  ADV


  הדפסת מאמר

  נאום אישיות כלליt

  הזכות הכללית של האישיות (APR בקיצור) היא זכות בסיסית. סוג. 1 אבס. 1 חוק בסיסי בשיתוף עם סוג. 2 אבס. 1 חוק בסיסי הוא נגזר ומגן על הכבוד ועל ההתפתחות החופשית של האישיות. יש לו צורות שונות הרלוונטיות להגנה על נתונים, כגון הגנה על פרטיות ופרטיות והזכות לתדמית של אדם עצמו. הבסיס בפועל של חוק הגנת נתונים, אשר זכות להגדרה עצמית אינפורמטיבית, הוא היבט חלקי של הזכות הכללית של האישיות. בנוסף, הזכות להבטיח סודיות ויושרה של מערכות טכנולוגיית המידע מיוחסת לימין הכללי של האישיות.


  הדפסת מאמר

  אנונימי

  אנונימי! אמצעי לשנות נתונים אישיים באופן כזה שההתייחסות האישית מבוטלת. על פי ההגדרה ב § 3 אבס. 6 BDSG זה מספיק אם המשימה לאדם טבעי אינה נשללת לחלוטין, אבל לפחות כל כך מסובך כי זה דורש מאמץ לא פרופורציונלי; במקרה האחרון אחד מדבר על "נתונים אנונימיים דה פקטו". Anonymization הוא אמצעי חשוב כדי להיות מסוגל לעבוד בפועל בהתאם עם הגנת נתונים. מאחר ועיבוד מידע אנונימי יכול באופן עקרוני לא להשפיע על זכותו של אף אחד לפרטיות, הם לא נופלים בתוך ההיקף של BDSG. הם עשויים באופן עקרוני להיות מעובדים ומועברים לפי הרצוי.

  בדרך כלל, כאשר אנונימי, מידע המאפשר זיהוי מיידי (למשל שמות) או מאפשר להסיק מסקנות לגבי האדם (למשל לוחיות רישוי או מספרים IBAN) הוסר מהרשומות. לעתים קרובות, לעומת זאת, המידע המזהה אינו נמחק לחלוטין, אלא רק מקוצר (לדוגמה שמות מוחלפים בראשי תיבות, יום הולדת מוחלף בשנה של לידה או מספרים מוסווים). במקרה זה, טיפול חייב להילקח על מנת להבטיח כי יצירת התייחסות אישית הוא מספיק מסובך כדי לענות על הדרישות של § 3 Para. 6 BDSG לִפְגוֹשׁ. זה חייב להיות מוערך במקרים בודדים. ככל שהמידע רגיש יותר, כך האבטחה גבוהה יותר, יש לשלול את ביטול האנונימי. על מנת לסבך עוד יותר את מקור המידע האישי, ניתן לשנות גם את שדות המידע הלא-מזהים. למטרה זו, מידע כמותי מבטון (למשל גיל, מספר ילדים) מטושטש באמצעות כיתות גודל (למשל 5-10 שנים)., >2 ילדים).

  Bdsg יודע רק " או " כאשר anonymizing. מנקודת מבט טכנית, עם זאת, יש דרגות שונות של אנונימי, תלוי כמה קשה היחסים האישיים הוא. המדע פיתח אמצעים שונים למטרה זו. k-אלמוניות ו ... גיוון.

  אנונימי, שם בדוי. שונה. פעולה זו תוכננה להיות הפוכה על מנת שתוכל לעבוד שוב עם המידע בצורתו המקורית, אם יהיה צורך. במקרה של שם בדוי, ההתייחסות האישית מבוטלת לרוב עבור אלו שאינם מכירים את התהליך של דה-שם בדוי.


  הדפסת מאמר

  הגנת מידע לעובדים

  הגנת נתוני העובדים הם התקנות לאוסף, עיבוד ושימוש בנתונים אישיים בהקשר של יחסי תעסוקה. § 32 BDSG הוא הסטנדרט המרכזי של BDSG. ביחסי תעסוקה, האוסף, העיבוד והשימוש בנתונים אישיים מותרים ככל שזה הכרחי לביצועים של יחסי התעסוקה, כולל ההצדקה והפיטורים. בדרך כלל הכרחי, למשל, שהמעסיק שומר ומנהל נתונים אישיים בקובץ אישי פיזי או אלקטרוני.

  אמצעים להגנת נתוני עובד בדרך כלל כפופים לקביעה משותפת, כך שהסכמי חברה משמשים לעתים קרובות כבסיס משפטי חלופי § 32 BDSG (ראה עובד מועצה). באופן עקרוני, זה גם אפשרי לאסוף, לעבד ולהשתמש בנתוני עובדים על בסיס הסכמה (רואההסכמה ביחסי התעסוקה).

  בעיית אבטחת מידע מיוחדת באזור של אבטחת נתוני העובדים היא שימוש פרטי בדוא " ל ובאינטרנט.


  הדפסת מאמר

  זמן הקלטה

  מעסיקים מתעדים שעות עבודה כדי לקבוע שעות עבודה, כך, בין היתר, שכר וזכאות חג ניתן לחשב. בנוסף לעיבוד נתונים זה (גם) באינטרסים של העובדים, העבודה נעשית מוקלטת יותר ויותר דק כדי להפוך את העלויות הפנימיות לשקופות. על פי חוק הגנת נתונים, אחד נע עם הקלטה משובחת של שעות עבודה ואם צריך, ההעשרה שלהם על ידי מידע נוסף כגון נתוני מיקום, נתוני ייצור, וכו'. בכיוון של היווצרות פרופילים מפורטים-זה הופך להיות קביל לכל המאוחר עם היווצרות של תנועה מלאה ופרופילים התנהגות ובכך פועלים שקופים.

  המעסיקים צריכים לשקול בזהירות עד כמה אינטרסים תאגידיים מקדשים את היווצרותם של פרופילים כאלה, ואם יש צורך, לנקוט באמצעים כדי להבטיח שאוסף המידע על עובדים תואם לתקנות הגנת נתונים.


  הדפסת מאמר

  סוג.-29-קבוצה

  קבוצת סעיף 29 הוא הגוף של נושא הנתונים שהוגדר על ידי סוג. 29 של הוראת הגנת נתונים של האיחוד האירופי רשויות פיקוח הגנת נתונים ממדינות חברי האיחוד האירופי. כל מדינה חברה תשלח נציג, בנוסף לנציג של הוועדה והמפקח האירופי להגנת מידע. עבור גרמניה, קצין הגנת המידע של ברלין לוקח חלק (לא קצין הגנת המידע הפדרלי, מאחר שהלאנדר אחראים ליישום של גופים לא ציבוריים (BDSG).

  סעיף 29 מפרסם באופן קבוע דעות ומפורט "מאמרים עובדים" בנושאים חשובים של חוק הגנת נתונים.


  הדפסת מאמר

  ביקורת

  ביקורת הם כלי חשוב לחברות, שבו הם יכולים להוכיח בסופו של לקוחות, שותפים עסקיים והרשויות ציות אבטחת נתונים של מושגי הגנת הנתונים שלהם, מתקנים טכניים או מוצרים. התעודות שהוענקו כתוצאה מביקורת הן בעלות חשיבות כלכלית גבוהה. הם משרתים, בין היתר, מטרות שיווק והגשמה של דרישות ביקורת סטטוטורית (למשל בהקשר של עיבוד נתונים סדר) וניתן לקחת בחשבון בהקשר של כשפים.

  חוק פדרלי המסדיר הליך ביקורת ציבורי סופק ב-BDSG מאז 2001 (§ 9a S. 2 BDSG), עם זאת, עד כה לא נחקק. פער זה התמלא בשלב מוקדם על ידי מדינת שלזוויג-הולשטיין וסמכות הפיקוח שם, מרכז המדינה העצמאי להגנת מידע (ULD). ה-או. אל. די מעניקים אישור להגנת מידע על מוצרים על בסיס חוקי המדינה. (§ 4 אבס. 2 LDSG S-H בקשר ל ... חותם הגנת נתונים של רגולציה איכותית). בצעד הראשון, המוצר נבדק באופן טכני וחוקי על ידי מומחה מוסמך ל-ULD. בשלב השני, ה-UND סוקר את הדו " ח הכתוב ולאחר מכן מעניק את חותם האישור (בדרך כלל מוגבל לשנתיים). לאור הצלחתו של חותם האיחוד האירופי של אישור, מקלנבורג-מערב פומרניה הוצג הליך מקביל.

  בנוסף, ישנם מספר חותמות איכותיות שהוענקו על ידי פעילים כלכליים פרטיים ואסוציאציות.


  הדפסת מאמר

  ביקורת של ספקי שירות


  הדפסת מאמר

  סמכות פיקחית

  ציות ל מידע פדרלי על ידי גופים לא ציבוריים, המוכשרים סוכנויות רגולטוריות המדינות הפדרליות. ככלל, אלה הם קציני נתוני המדינה הגנה. באופן עקרוני, תחום השיפוט המקומי תלוי במדינה שבה נמצאת רשות עיבוד הנתונים.

  הכוחות והמשימות של רשויות הפיקוח § 38 BDSG. בנוסף לפונקציית השליטה שלהם, רשויות הפיקוח גם פועלות ביכולת מייעצת לגופות עיבוד הנתונים ולקציני ההגנה שלהם (מבצעיים). בהקשר זה, הם גם מפרסמים נדבות רבות בנושא הגנת נתונים.

  לרשויות המפקחים יש מידע נרחב, גישה וזכויות ביקורת לשליטה על פעילות גופנית. במקרה של הפרות של חוק הגנת נתונים, אתה יכול להורות על התיקון שלהם, ואם צריך, לאסור לחלוטין על תהליך עיבוד נתונים. גם הטלת הקנסות לאחר § 43 BDSG האם אפשרי, הקנס הוא ברוב המקרים עד שלוש מאות אלף יורו.


  הדפסת מאמר

  סדר עיבוד נתונים

  בקיצור (ADV), ספק שירות מעבד מידע אישי עבור חברה בהתאם לחוקים המפורטים או בהקשר של הוראות. על זה חייב להתאים. § 11 Abs. 2 BDSGהסכם כתוב יסכם עם תוכן שנקבע באופן חוקי. הסכם ADV זה מבטיח שהמידע יישאר תחת שליטת חברת ההזמנות במהלך העיבוד, והוא מוגן במידה מספקת מפני אובדן ושימוש לרעה.

  במקרה של ADV, ספקי שירות מטופלים באופן חוקי פחות או יותר כמו זרוע מורחבת של הלקוח בכל הנוגע לנתוני הלקוח. "גוף אחראי" על פי BDSG נשאר הלקוח. הוא חייב לבדוק באופן קבוע שהקבלן נענה להוראות שלו ואת האמצעים הטכניים והמאורגנים המוסכמים. על מנת לספק נתונים אישיים על ידי הלקוח בטווח של הפקודה לקבלן, אין צורך באישור או בהסכמה משפטית מיוחדת, מאחר שאין צורך בהסכמה או בהסכמה מיוחדת, מאחר שזה לא נחשב "העברה" במשמעות של ה-BDSG (חיסיון לעיבוד מידע הזמנה).

  מקרים טיפוסיים של ADV הם כל הצורות של זה-מיקור חוץ, מפקידה שירות אנליזה אינטרנטי (כגון Analytics Google) לרכישת שירותי מרכז נתונים (שירותי מרכז נתונים). גם עם התחזוקה של זה ואפילו עם סילוק מנשא נתונים על ידי צד שלישי הוא באופן קבוע הסכם לאחר § 11 BDSGהכרחי.

  על פי רוב ההשקפה המוחזקת על ידי רשויות הפיקוח – מה שנקרא תאוריית העברת פונקציה – תהליך העברת נתונים על מנת להבדיל מ "העברת פונקציה", שבו לא רק עיבוד הנתונים אלא גם המשימה המבצעית עצמה היא במיקור חוץ. לספק השירות יש חופש החלטה גדול יותר כאשר הוא מטפל בנתונים כאשר הוא מעביר פונקציות מאשר למעבד נתונים של סדר יכול להיות. ההתפרקות צריכה להתרחש על פי טבעו של מיקור חוץ בפועל, עם זאת, זה לעתים קרובות קשה להעריך, הגבולות הם נוזלים. מסיבה זו, השקפה נוספת שצוברת תאוריית החוזה לכאורה מתמקדת בעיקר בהסכם עם ספק השירות. אם הוא עמד בהוראותיו של הלקוח ותנאים של § 11 BDSG נושא, אז להזמין עיבוד נתונים יהיה זמין.


  הדפסת מאמר

  ישר למידע

  אחרי§ 34 BDSG כל מי שהושפע על ידי עיבוד נתונים יכול לבקש מידע מהגוף האחראי ללא תשלום על המידע שמאוחסן עליו / עליה, מוצאם, נמענים אפשריים ומטרת האחסון. זכות חוקית זו, שהייתה קיימת זמן רב, אך לעתים נדירות נדרשת על ידי אזרחים, ידועה לקהל רחב יותר דרך היוזמה "אירופה נגד Facebook" של אוסטריה מקסימיליאן שרמס, אשר פונה לבקשות למידע נגד הרשת החברתית וכן טוען אותם בבית המשפט.


  הדפסת מאמר